Sunday, October 26, 2014
Loading...





Wrestling regionals Saturday

A dozen area schools represented at Goshen, Rochester.
Posted on Feb. 1, 2013 at 12:00 a.m.

Wrestling

Area Regionals

Saturday

At Goshen, 9:30 a.m.

Area Qualifiers

Memorial: Eugene Moody-Neukom (106) 26-11, Tony Vaughn (113) 31-5, Tyler Weisweaver (120) 9-6, Jermel Moody-Neukom (126) 28-11, Phillip Mathiak (132) 21-13, Nick Vaughn (145) 27-10, Chris Morris (152) 18-9, Jon Osoria (160) 15-12, Tommy Kendall (170) 21-6, Kain Jenkins (182) 30-6, Tieshawn Johnson (195) 31-3.

Jimtown: Konner Chafin (120) 32-8, Nick Crume (126) 27-0, Cody Koebel (132) 29-9, Marquis Schieber (138) 23-11, Caleb Spires (145) 14-10, John Hurtt (160) 26-12, Tanner Adams (170) 36-1, Cory Delater (195) 12-8, Cody Spurgeon (220) 32-9, Ben Davis (Hwt) 11-8.

Goshen: Scotty Huff (106) 33-6, Nick Cox (113) 23-13, Victor Flores (132) 18-11, Christian Horton (138) 15-9, Travis Pickard (152) 32-6, Evan Smith (170) 26-12, Ramiro Hernandez (182) 18-18, Derek Paez (195) 23-13, Tyler Beasy (220) 22-15, Hayden Schmucker (Hwt) 32-6.

Northridge: Todd Santiago (120) 20-9, Devin Puckett (126) 25-11, Ryan Baxter (138) 26-7, Tim Deters (152) 28-6, Scott Kasten (170) 13-3, Dylan Swank (182) 14-19, McKenna Malcolm (195) 11-7, Chris Connell (220) 24-9, Lucas Wickey (Hwt) 20-9.

Fairfield: Blake Glogouski (106) 31-3, Forrest Glogouski (120) 34-0, Brett Martz (126) 31-4, Trever Yoder (132) 22-16, Jacob Curry (138) 7-20, Tony Zook (152) 23-10, Morgan Cosby (160) 21-9.

NorthWood: Lucas Hostetler (106) 11-16, Caleb Reeve (145) 15-10, Zach Telschow (182) 29-3, Dan Guevara (Hwt) 18-8.

Central: Jake Egnor (113) 17-17, Johnny Tredway (160) 23-5, Eliseo Guerra (220) 26-8. Concord: DeLawrence Gayfield (113) 31-1, Leandro Rodriguez (145) 12-16.

Westview: Brian Mullett (113) 35-5, Tony Steglich (145) 31-10, Kegan Watson (170) 21-20, Taylor Warren (182) 31-9, Michael Yankosky (Hwt) 26-11.

At Rochester

Area Qualifiers

Penn: Drew Hildebrandt (106) 34-7, Zach Davis (113) 36-5, Cameron Beam (120) 23-12, Jacob Parks (126) 23-6, Josh Curcio (132) 28-8, Alex Rinehart (138) 24-8, Joe Mammolenti (145) 33-6, Trevor Manspeaker (152) 38-3, Chase Osborn (160) 26-9, Jeff Wiseman (170) 31-8, Mike Chaffee (182) 21-13, Joey Stasiak (195) 32-7, Kobe Woods (220) 20-8, Clayton Stohler (Hwt) 29-9.

Wawasee: Tristin Ponsler (113) 22-13, Nick Rozow (160) 29-6, Brian Clark (195) 24-8, Chad Eppley (Hwt) 24-11.

Marian: William Felix (113) 12-16, Derek Glon (145) 16-11, Joseph Walter (182) 21-7.

Advancement: Top four in each weight class advance to Feb. 9 semistate — Goshen to Fort Wayne, Rochester to Merrillville.

Cost: $7.


Recommended for You


Loading...
Loading...
Loading...
Back to top ^